top of page
C3F3CCB7-2EAC-42DC-8E2C-D3F1A4A9E918_edited.jpg

Rehabilitacja

W Jovimed oferujemy programy rehabilitacyjne, które mają pomóc w odzyskaniu zdrowia po urazie ortopedycznym, chorobie i innych problemach, takich jak udar i schorzenia neurologiczne.

Opis stosowanych metod fizjoterapeutycznych

PNF (z ang. proprioceptive neuromuscular facilitation)​

To kompleksowa metoda torowania nerwowo-mięśniowego, opracowana w latach 40. XX wieku przez H.Kabatta i M.Knott w Vallejo (Kalifornia, USA), nieustannie rozwijana i uznawana za niezwykle skuteczną w terapii pacjentów z różną etiologią dysfunkcji. Swoją uwagę kieruje na człowieka jako całość, a poprzez pozytywne podejście i aktywny udział pacjenta w terapii, ma na celu osiągnięcie przez niego najwyższego poziomu funkcjonalnego. Polega na zastosowaniu zasad kontroli i nauczania motorycznego i powtarzaniu ćwiczeń w różnym kontekście, w modyfikowanym stopniu trudności ich wykonania.

Masaż klasyczny kręgosłupa​

Masaż to świadome i sprężyste odkształcanie tkanek. Ma na celu przyspieszenie przepływu krwi oraz pobudzenie organizmu do wytwarzania endorfin zwanych inaczej "hormonami szczęścia". Świetnie redukuje stres i zmęczenie po ciężkim dniu pracy. Zalecany jest osobom, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa spowodowanym długotrwałym stresem lub siedzącym trybem życia.

Terapia manualna

Stanowi nowoczesną koncepcję badania i leczenia pacjenta, gdzie szczególny nacisk kładzie się na diagnozowanie i leczenie zaburzeń strukturalnych układu ruchu (stawy, mięśnie oraz nerwy). Terapia polega na przywracaniu „fizjologicznej równowagi” między poszczególnymi strukturami układu ruchu, gdzie przyczyna dolegliwości często leży w dysproporcji między możliwościami tkanki do przyjmowania obciążeń a ich rzeczywistym obciążeniem. Leczenie obejmuje zastosowanie technik mobilizacji stawów i terapii tkanek miękkich oraz neuromobilizację struktur nerwowych. Cenne uzupełnienie stanowi medyczny trening funkcjonalny dopasowany do rodzaju i stopnia zaawansowania dysfunkcji oraz kinezjotaping.

 

Terapia manualna znajduje zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak:
•    amputacje w obrębie kończyn
•    choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów obwodowych
•    dysfunkcje krążka międzykręgowego
•    przebyte zabiegi operacyjne w obrębie narządu ruchu (złamania, protezoplastyka stawów)
•    uszkodzenia tkanek miękkich (mięśnie, nerwy obwodowe)
•    wady postawy
 

Bobath dla dorosłych​

To koncepcja dotycząca badania i leczenia osób z chorobami neurologicznymi, opracowana także w latach 40. XX wieku przez małżeństwo B. i K. Bobath. Oparta na badaniach naukowych z zakresu neurofizjologii i zasad nauczania motorycznego, stanowi nowoczesny sposób podejścia do rozwiązywania problemów pacjenta związanych z funkcją, ruchem oraz kontrolą posturalną na skutek uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Koncepcja Bobath kładzie szczególny nacisk na wprowadzanie różnych doświadczeń ruchowych u pacjenta celem osiągnięcia przez niego wydajnych ruchów tułowia i kończyn zarówno globalnych, jak i selektywnych.​

​Metody neurofizjologiczne znajdują zastosowanie w terapii takich schorzeń jak:
•    choroba Parkinsona
•    stwardnienie rozsiane (SM)
•    udar niedokrwienny i krwotoczny
•    urazy czaszkowo-mózgowe
•    urazy rdzenia kręgowego
•    urazy nerwów obwodowych

Chiropractic Treatment
Image by Sincerely Media

Specjaliści:

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem naszych pacjentów czuwa doświadczony zespół specjalistów, fizjoterapeutów i lekarzy rehabilitacji medycznej.

Rehabilitacja:

Naszym celem jest zaoferowanie Państwu usług rehabilitacyjnych na najwyższym poziomie oraz osiąganie najwyższego z możliwych poziomów funkcjonalnych u naszych pacjentow. Aby osiągać jak najlepsze efekty rehabilitacji stworzyliśmy profesjonalny zespół lekarzy i fizjoterapeutów oraz dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem medycznym.

Ośrodek rehabilitacyjny i sprzęt medyczny:

Centrum rehabilitacji JOVIMED znajduje się w nowo wybudowanym ośrodku, który jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Realizowane w nim są ćwiczenia oraz rehabilitacja. Osrodek jest przystosowany do potrzeb osób starszych. Jesteśmy przekonani, że wyposażenie Centrum w najnowocześniejszy sprzęt, luksusowa sala gimnastyczna, w której odbywa się indywidualna fizjoterapia oraz pokoje do masażu spełnią wszystkie państwa oczekiwania.

bottom of page