rehabilitacja

W Jovimed oferujemy programy rehabilitacyjne, które mają pomóc w odzyskaniu zdrowia po urazie ortopedycznym, chorobie i innych problemach, takich jak udar i schorzenia neurologiczne.

Rehabilitacja w Jovimed

Jovimed jest najodpowiedniejszym miejscem leczenia dla pacjentów, którzy doznali urazu w wyniku wypadku lub choroby, co uniemożliwia im normalne funkcjonowanie w domu bądź społeczności. Naszym celem są usługi rehabilitacyjne na najwyższym poziomie oraz osiąganie najlepszych efektów terapeutycznych. W tym celu stworzyliśmy profesjonalny zespół lekarzy i fizjoterapeutów. Dysponujemy sprzętem rehabilitacyjnym najnowszej generacji.

Centrum rehabilitacji Jovimed znajduje się w nowo wybudowanym ośrodku w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jesteśmy przekonani, że wyposażenie Centrum w najnowocześniejszy sprzęt, luksusowa sala gimnastyczna, w której odbywa się indywidualna fizjoterapia oraz specjalne pokoje do masażu spełnią wszystkie państwa oczekiwania.

​Bliska współpraca zespołu naszych pracowników zapewnia kompleksową opiekę obejmującą rozpoznanie i postawienie diagnozy, wybór odpowiednich metod leczenia, wprowadzenie ich oraz stałą kontrolę procesu leczenia.

Rehabilitacja poudarowa

Prawie dwie trzecie osób, które doznały udaru mózgu, potrzebuje rehabilitacji. Jej celem jest powrót do jak największej samodzielności w funkcjonowaniu oraz jak najwyższy komfort życia. Rehabilitacja nie „wyleczy” skutków udaru oraz nie cofnie uszkodzeń w mózgu, lecz może w znacznym stopniu pomóc w osiągnięciu jak najlepszych wyników długoterminowych.

Wyróżnia się pięć kategorii utrudnień poudarowych:

 • Paraliż lub problemy w kontrolowaniu ruchu

 • Zaburzenia sensoryczne, w tym ból

 • Zaburzenia mowy (problemy logopedyczne)

 • Problemy kognitywne

 • Zaburzenia emocjonalne

W Jovimed oferujemy program rehabilitacji po udarze mózgu pomagający pacjentom w powrocie do zdrowia. Już w ciągu pierwszych kilku miesięcy po rehabilitacji pacjenci częściowo odzyskują sprawność. Nasz program rehabilitacji poudarowej pomaga pacjentom w następujących aspektach:

 • Odzyskiwanie uszkodzonych sprawności lub utraconych umiejętności

 • Powrót do największej samodzielności w codziennym funkcjonowaniu

 • Opracowanie sposobu radzenia sobie z pozostałymi ograniczeniami w funkcjonowaniu

Rehabilitacja ortopedyczna po zabiegach chirurgicznych

Powrót do sprawności po przebytych zabiegach chirurgii ortopedycznej wymaga niekiedy pracy zespołu specjalistów i lekarzy, którzy będąc wyczuleni na indywidualne potrzeby pacjenta, świetnie znają się na wymaganiach ortopedycznych procesu leczenia.

Czas rekonwalescencji może się różnić w zależności od przyjętej metody rehabilitacji i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. U pacjentów, którzy mieli zabiegi chirurgiczne, takie jak:

 • Wszczepienie implantów stawowych (bioder lub kolan)

 • Rekonstrukcja kostki, łokcia albo kolana

 • Operacje kręgosłupa

niezbędna jest rehabilitacja pooperacyjna przeprowadzona przez profesjonalny zespół rehabilitantów przy użyciu odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Terapeuta obserwując, które części ciała pacjenta są najbardziej osłabione i pomaga mu w ich wzmacnianiu. Celem terapii rehabilitacyjnej jest zwiększenie zakresu ruchu i siły u pacjenta w takim zakresie, aby mógł samodzielnie wykonywać zadania.

Specjaliści:

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem naszych pacjentów czuwa doświadczony zespół specjalistów, fizjoterapeutów i lekarzy rehabilitacji medycznej.

Rehabilitacja:

Naszym celem jest zaoferowanie Państwu usług rehabilitacyjnych na najwyższym poziomie oraz osiąganie najwyższego z możliwych poziomów funkcjonalnych u naszych pacjentow. Aby osiągać jak najlepsze efekty rehabilitacji stworzyliśmy profesjonalny zespół lekarzy i fizjoterapeutów oraz dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem medycznym.

Ośrodek rehabilitacyjny i sprzęt medyczny:

Centrum rehabilitacji JOVIMED znajduje się w nowo wybudowanym ośrodku, który jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Realizowane w nim są ćwiczenia oraz rehabilitacja. Osrodek jest przystosowany do potrzeb osób starszych. Jesteśmy przekonani, że wyposażenie Centrum w najnowocześniejszy sprzęt, luksusowa sala gimnastyczna, w której odbywa się indywidualna fizjoterapia oraz pokoje do masażu spełnią wszystkie państwa oczekiwania.

Ceny Rehabilitacji

Dyrektor Ośrodka

Agnieszka Pianowska

Koordynator 

Sekretariat

(+48) 422 110 621

Adres e-mail

Znajdź nas na Google Maps

Zachodnia 37, 95-054 Ksawerów, Poland

Find us on Google

​Znajdź nas na Facebooku
Jovimed
 

 • Facebook

Copyright © Jovimed, Inc.