top of page

Alzheimer

W Jovimed aktywność fizyczna, zajęcia grupowe i czynności poznawcze są rdzeniem naszego Programu Alzheimer / demencja. Optymalizujemy nasze troski przy użyciu metodologii opieki Javime DKDC, w oparciu o cztery kategorie działań

 

Choroba Alzheimer'a

Choroba Alzheimera jest najczęstszą formą demencji. Szacuje się, że 60-70% wszystkich przypadków demencji to właśnie choroba Alzheimera. Jest to stan definiowanym jako nieodwracalne i  postępujące zaburzenie mózgu.

Choroba Alzheimera dotyka prawie 50% osób w wieku powyżej 85 lat i objawia się poprzez zaburzenia kognitywne, między innymi takie jak postępująca utrata pamięci, zaburzenia logicznego myślenia, zmieszanie, a także zmiany osobowości i nastroju.

Ostatecznie dysfunkcja fizyczna pozbawia pacjenta zdolności do wykonywania podstawowych czynności w życiu codziennym.

Jovimed zajmuje się wszelkimi formami demencji. Alzheimer, otępienie naczyniowe, choroba Parkinsona, czy choroba Huntingtona, to tylko niektóre z chorób, którymi zajmuje się nasz profesjonalny personel.

Demencja to nie tylko utrata pamięci.

Old and Young

Objawami Demencji są:

  • Bezcelowe chodzenie i utrata orientacji

  • Wahania nastroju

  • Obniżenie poziomu higieny

  • Gniew i smutek

Na dalszych etapach choroby:  

  • Trwałe nietrzymanie moczu

  • Utrata mowy

  • Utrata równowagi i ograniczenia wizualne

We urge you to come and look at our facility and observe Jovimed staff at work. We are confident that you would find Jovimed to be the most suitable place to provide the needs of your family member suffering from Alzheimer’s disease or other dementia conditions.

Program Jovimed Alzheimera:

Badania medyczne dowodzą, że aktywność fizyczna, zajęcia grupowe, czy czynności poznawcze i terapia funkcjonalna odgrywają bardzo istotną rolę w spowolnieniu postępu rozwoju demencji. Niektóre najnowsze badania posuwają się jeszcze dalej, potwierdzając tylko, że takie działania mogą nawet poprawić funkcje poznawcze.

Prywatny dom opieki Jovimed oferuje swoim pacjentom metodę opieki DKDC w oparciu o cztery kategorie działań (wyróżnione czterema kolorami: niebieskim, zielonym, pomarańczowym i czerwonym).

Dlaczego metoda DKDC jest zalecana w leczeniu demencji:

Aktywność fizyczna, Muzykoterapia, precyzyjna terapia sensoryczna,jak również (dla pewnej grupy pacjentów) Terapia celowa, skutecznie poprawiają funkcje poznawcze i pamięć, a także poprawiają jakość snu, nastroju i podnoszą poziom pewności siebie. Wiele ćwiczeń opartych na DKDC odbywa się w pozycji siedzącej, co umożliwia również uczestnictwo w terapii pacjentów z chorobą Alzheimera..

Ćwiczenia fizyczne i inne terapie zajęciowe prowadzone są w grupach kilkuosobowych, w celu budowania i zwiększenia aktywności społecznej oraz do zachęcania pacjentów do interakcji. Zaleca się, aby pacjent z chorobą Alzheimera był rutynowo pozbawiony izolacji emocjonalnej. Opiekunowie, jak i członkowie rodziny, powinni walczyć zrozpowszechnianą tendencją do zatapiania się pacjenta w swoim własnym, wyizolowanym świecie. Często pacjenci z chorobą Alzheimera są izolowani i umieszczani w centrach medycznych, co nie daje żadnej, nawet niewielkiej szansy poprawy.W Jovimed nasi specjaliści idą dalej i starają się zapewnić specjalistyczną opiekę nad pacjentami z demencją.

333.PNG
bottom of page