top of page

Opieka paliatywna

Opieka paliatywna Jovimed koncentruje się na zapewnieniu pacjentom ulgi Z bólu i innych objawów poważnej choroby, Bez względu na diagnozę lub stadium choroby nasi opiekunowie dążą do poprawy jakości życia zarówno pacjentów, jak i ich rodzin.

Pomoc paliatywna

Pomoc paliatywna Jovimed zapewnia profesjonalne wsparcie w zakresie opieki zdrowotnej, mające na celu zapewnienie pacjentowi właściwego środowiska, w celu uwolnienia emocjonalnego stresu. Oddany personel stara się poprawić jakość życia każdego pacjenta. Nasze centrum zachęca krewnych do wsparcia w trakcie procesu leczenia oraz utrzymuje rzetelną i otwartą relację z członkami rodziny. 

Jovimed – program opieki paliatywnej przeznaczony jest dla osób z nieuleczalnymi schorzeniami. Program oferuje odpowiednie i dostosowane środowisko, połączone z profesjonalną opieką zdrowotną, a także emocjonalne i duchowe wsparcie dla pacjentów mieszkających w domu Jovimed. 

Plan opieki paliatywnej Jovimed ma na celu zaspokojenie indywidualnych potrzeb każdego pacjenta w zakresie diagnostyki i leczenia bólu.

format_zdjec_na_podstrony_sciete_471x279

Prowadzimy konsultacje z rodziną i oferujemy najbardziej odpowiednią terapię dla pacjenta. Oprócz naszego zaangażowania służymy radą na każdym etapie choroby.                                                                                                            

​Stały personel pielęgniarek, opiekunów i terapeutów zajęciowych, zadedykowany pacjentowi w zależności od indywidualnych jego potrzeb, wsparcie lekarzy, księży, psychologów i pracowników socjalnych, w tym osobnego asystenta pielęgniarskiego w nocy – to wszystko znajdzie pacjent w Jovimed. Indywidualne podejście do chorego sprawia, że jesteśmy w stanie zidentyfikować realne potrzeby, jakie posiada każdy człowiek.

format_zdjec_na_home_sciete_342x279_alzh

Kto potrzebuje programu opieki paliatywnej?

Typowi pacjenci paliatywni cierpią nie tylko z powodu ciężkiego i nieustającego bólu, ale także z innych poważnych stanów chorobowych, wynikających z postępu choroby. Objawy fizyczne i emocjonalne, które powodują ból, dyskomfort czy lęki są często zbyt trudne dla członków rodziny, aby zapewnić profesjonalną opiekę pacjentowi w jego własnym domu. Niejednokrotnie lepiej jest zastąpić nieprzyjazne otoczenie szpitalne na takie, gdzie pacjent poczuje się jak w środowisku najbliższych, czyli bezpiecznie oraz swobodnie. Program paliatywny Jovimed ma na celu stworzenie najbardziej komfortowych warunków dla pacjenta, złagodzenie cierpienia spowodowanego bólem i jednocześnie zapewnienie rodzinie możliwości spędzania czasu z chorym w atmosferze rodzinnej.

bottom of page