top of page

Program Hospicjum

Program Hospicjum

Program opieki hospicyjnej w Jovimed ma na celu zmniejszenie cierpienia fizycznego pacjenta, radzenie sobie z trudnościami emocjonalnymi i psychospołecznymi oraz zapewnienie niezbędnego duchowego wsparcia podczas procesu umierania.

Dla członków rodziny, gdy śmierć bliskiej osoby zbliża się , stres emocjonalny może stać się nie do zniesienia. W szczególności może tak być w przypadku, gdy rodzina opiekuje się pacjentem przez dłuższy czas.

Stąd program hospicjum przeznaczony jest zarówno dla pacjenta, jak i wspierający dla rodziny.

 

Opieka hospicyjna Jovimed jest zalecana dla pacjentów cierpiących na nieuleczalną chorobę. Nasi pracownicy będą dążyć do zapewnienia komfortu, zmniejszenia cierpienia, zachowania godności pacjenta i zaoferowania potrzebnego wsparcia emocjonalnego.

hospice care.jpeg

Program Hospicjum przeznaczony jest nie tylko dla pacjentów chorych na raka. Dotyczy to również pacjentów cierpiących na demencję, choroby serca, problemy z nerkami lub inne choroby zagrażające życiu.
Kiedy stan końcowy i gdy stan funkcjonalny pacjenta ma ostry wpływ na niego lub jakość jego życia, właściwy sprzęt medyczny (taki jak łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie lub materace uciskowe) i rutynowe wyposażenie medyczne (takie jak pieluchy i cewniki moczowe) ) stają się koniecznością.
Kompleksowy program hospicyjny musi zapewniać wyszkolony zespół. W samym centrum programu hospicyjnego mamy zespół składający się z pielęgniarki, opiekuna, psychologa, kapelana i lekarza.

hospicecare.jpeg

Czasami, jeśli objawy są takie, że nie może odpowiednio zająć zespół opieki hospicyjnej w Jovimed, może być konieczne przeniesienie pacjenta do szpitala. Dokonamy tego tylko po bezpośrednim kontakcie i zatwierdzeniu takiej decyzji przez rodzinę.

Opieka hospicyjna w Jovimed nie polega na przedłużaniu życia, lecz raczej na poprawie jakości życia, a nie jego długości. W Jovimed rozumiemy, że nasze usługi mają na celu zaspokojenie potrzeb pacjenta i rodziny. Dlatego nasz zespół jest gotowy i przygotowany do zapewnienia odpowiedniej opieki dla pacjentów przez dłuższy czas, ale także w krótkim okresie czasu.
W Jovimed wierzymy, że koniec życia zasługuje na tyle miłości i troski, ile dostawaliśmy na początku życia.

bottom of page